Кошик
163 відгуків

Фільтри

http://maximal.com.ua/site_search?search_term=%D0%9D%D0%B0%D1%81%D0%BE%D1%81+Hayward+Max+FloПри підборі обладнання для басейну, напевно, кожен замислюється, який вибрати фільтр для басейну? Адже саме від нього залежить якість фільтрації в басейні і, відповідно, чистота води.

Для чого потрібен фільтр в басейні? Фільтр необхідний для того, щоб відфільтрувати дрібні зважені частинки, а також окислену органіку в басейні. Для того, щоб вода в басейні була безпечна, потрібно щоб в ній була присутня хімія – дезінфектант для басейну. А, для того щоб цю хімію поширити по всій воді басейну і відфільтрувати окислені частинки після окислення органічних частинок хімії, і потрібні фільтри для басейнів.

Про види фільтрів і про те, як підібрати фільтр для басейну - читайте нижче.

Зміст:

1. Види фільтрів:

    1.1 Картриджні фільтри

    1.2 Пластикові фільтри

    1.3 Діатомові фільтри

2. Як підібрати фільтр для басейну

Які бувають фільтри для басейнів?

По виду вони поділяються на три групи:

1. Картриджні фільтри - це бюджетний варіант фільтрації води в басейні. Установки цього типу використовуються, в основному, на збірних басейнах і СПА-басейнах. Ще іноді зустрічаються в навісних станціях фільтри мішечного типу. Їх теж можна віднести до картриджних фільтрів.

До плюсів можна віднести доступну ціну. Але, при постійній заміні картриджа, це влетить у «хорошу» копієчку. Звичайно, міняти картридж постійно не потрібно, але термін його експлуатації не високий, а це мінус.

Також з недоліків даного типу обладнання варто відзначити, що:

- потрібен постійний контакт з водою. Погодьтеся, не дуже приємно в холодну пору року під час миття картриджного фільтра обливати себе водою;

- фільтри обростають зеленню і органікою;

- якість фільтрації залишає бажати кращого.

Робимо висновки: або картріджний фільтр забивається і його доводиться часто мити або купувати новий. Або фільтр погано фільтрує воду.

2. Пластикові фільтри під завантаження фільтруючим матеріалом поділяються за матеріалом завантаження:

- пісок кварцовий обпалений (не плутати зі звичайним піском яровим або річковим), який обпалюють, очищають і поділяють його по різних фракціях. Пісочні фільтри найпоширеніші. Більше 90% басейнів (як приватні, так і суспільні) використовують саме цей вид фільтрів.

Переваги:

  легко промивається (як промити пісочний фільтр – читайте в нашій статті «Промивка фільтра»);

  гідний результат фільтрації;

  не дорогий.

Недоліки:

  вимагає заміни фільтруючого матеріалу через 3 роки;

  вага фільтра з завантаженням більше, ніж в інших варіантах.

- з мультимедійною засипкою – суміш гравію, піску, вугілля та інших матеріалів. Але, так як постало питання про те, яку роль відіграє вугілля в цьому завантаженні і що з ним відбувається після шокової обробки води в басейні, ця технологія не прижилася (принаймні в нашій країні);

- з засипанням AFM, Eco Pure – активний фільтруючий матеріал або скляний пісок, який виробляють із скла спеціально для використання в фільтрації басейну. Основні переваги цього матеріалу порівняно з пісочної засипанням:

  відсутність пористості, тому на ньому не утворюється біоплівка, як на пісочному фільтрі;

  більш якісне промивання, за рахунок чого збільшується термін експлуатації;

  краще якість фільтрації води;

  легко змивається вапно, солі жорсткості та інші сполуки, відповідно термін експлуатації збільшується.

У приватних басейнах найчастіше в якості фільтруючого матеріалу використовується засипка фракціями 0,4 – 0,8 мм. В професійних фільтрах використовується засипка з фракціями 2-3 видів.

Потрібно звертати увагу на паспорт фільтруючого обладнання, де вказано, яка потрібна грануляція і в якому обсязі.

Також пластикові фільтри для басейнів поділяють на побутові і професійні. Вони відрізняються по висоті завантаження:

-  встановлення побутового призначення по висоті не більше 1 метра;

-  а в професійних фільтрах висота самого фільтруючого матеріалу становить  1.0 – 1.2 метра.  А висота установки -  від 1.65 м і більше.

Пластикові фільтри можуть бути виконані з різних матеріалів і за різними технологіями виготовлення.

1. Саме доступне обладнання для фільтрації виготовляється з спаянного поліетилену. Плюс такого матеріалу – це доступна ціна. Недолік установки з спаянного поліетилену полягає в тому, що при розширенні можливий розрив в районі шва. До фільтрів, виготовлених з цього матеріалу, належать фільтри Hayward серії PowerLine, фільтраційні установки AZUR KIT.

2. Фільтри, посилені скловолоконної ниткою. Виготовлені вони теж спаянного поліпропілену, але по колу обмотані ще й скловолоконної ниткою. Це не дозволяє матеріалу розширюватися при старті насоса або при підвищеному тиску і тим самим подовжує термін служби агрегату.

3. Фільтри з корпусом з так званого скловолоконного ковпака (капсули) – корпус посилений мотанной скловолоконної ниткою, що створює вигляд ковпака і стримує поліетилен у процесі підвищення тиску усередині фільтра. До даних фільтрів відносяться професійні фільтри Hayward серії San Sebastian і ARTIC.

діатомових фільтрах в якості фільтруючого матеріалу використовується діатомова земля. З усіх видів фільтрів це найдорожча установка. Але, в той же час, даний вид фільтраційного обладнання здатний затримувати забруднення в 1 мікрон (для порівняння ступінь фільтрації пісочного фільтра становить 20 мікрон).  Більш докладно про переваги і недоліки діатомових фільтрів читайте в нашій статті.

Порівняння фільтрів для басейну

Характеристики

Картріджний фільтр

Пластиковий фільтр

Діатомовий фільтр

Ступінь очищення, мікрон

5-10

10-20

1-2

Продуктивність, м3/год

3 - 45

3 - 100

3 - 45

Заміна фільтруючих елементів

Орієнтовно, 1 раз на рік

Орієнтовно, 1 раз в 2-3 роки

Орієнтовно, 1 раз в 3 місяці

Промивка фільтра

1 раз на тиждень

1 раз на тиждень

1 раз в 3 місяці

 

Як підібрати фільтр для басейну?

В першу чергу необхідно вибрати фільтр по періоду обороту води в басейні. Як дізнатися, який потрібен період обороту води? Для приватних басейнів весь обсяг води повинен зробити один оберт за 5 годин. Наприклад, якщо об'єм води в басейні становить 25 м3, тоді мінімальний період оберту води складе

25/5=5 м3/год

Ця формула діє для приватних басейнів. Для громадських басейнів це дуже грубий підбір, але, все ж, якщо приймати це правило для розрахунку, тоді оборот всієї води в громадському басейні повинен бути проведений за 3 години.

Знаючи період обороту води (5 м3/год), підбираємо який фільтр підходить для нашого басейну. Бажано підбирати фільтр, щоб продуктивність була з невеликим запасом, тому будемо вибирати фільтр для басейну з продуктивністю 6 куб. метрів на годину. Потім під фільтр підбираємо насос, щоб швидкість фільтрації збігалася з фільтром, тобто теж 6 кубічних метрів/год. Варто відзначити, що картриджні і діатомові фільтри легше підібрати – на них вказаний обсяг басейну, для якого підходить даний фільтр, або вказана швидкість обороту води.

Якщо говорити про басейнах громадського призначення, то тут, при виборі професійного фільтра, величезну роль відіграє швидкість фільтрації води – з якою швидкістю через площу 1 м2 фільтра проходить вода. Чим більше швидкість, тим гірше фільтрація. Чим повільніше проходить вода крізь фільтруючий матеріал, тим більш якісно вона очищається. Тому, чим менше швидкість, тим краще фільтрація.

Отже, визначили період обороту води в 5 м3/год. Такий об'єм води може пропустити як фільтр діаметром 500 мм, так і фільтр діаметром 900 мм. Але у фільтра діаметром 900 мм швидкість фільтрації води буде нижчою, відповідно і якість фільтрації буде кращою.

Якщо ви купуєте професійний фільтр, враховуйте, що для нього потрібні два насоси або один насос із регулюванням швидкості (приклад - насоси Hayward Max Flo). Це зумовлено тим, що для фільтрації води в басейні потрібна одна швидкість, а для промивання фільтра, щоб якісно промити матеріал, що фільтрує, необхідна інша швидкість. За наявності двох насосів один працює на фільтрації, а при зворотному промиванні фільтра працюють два насоси. Також другий насос є резервним.

Виробники фільтрувального обладнання для басейнів полегшили завдання підбору та пропонують одразу придбати фільтраційну установку, на якій вже підібрано насос та фільтр. Вам варто лише вирахувати період обороту води та під нього підібрати з каталогу потрібну фільтрувальну станцію.

Тільки порівнявши всі види фільтрів, ви розумітимете, який фільтр для басейну купити. Вибрати недорогий варіант і сумніватися в якості фільтрації води в басейні, або один раз витратити гроші і купити якісний і надійний фільтр для басейну – вибір за вами! Якщо ви, все ж таки, сумніваєтеся, який фільтр для басейну вибрати, - телефонуйте нам! Ми завжди допоможемо вам у виборі.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner